Technika hal łukowych

Prefabrykowane, stalowe samonośne hale łukowe TG Buildings – technika wytwarzania lekkich hal z blachy stalowej Galvalume, tłoczonej w głęboki profil trapezowy.

W jaki sposób produkuje się samonośne hale łukowe TG Buildings

Dostarczane do klienta prefabrykowane hale łukowe TG Buildings, zawierają komplet elementów potrzebnych do montaż magazynu, garażu, stodoły, wiaty czy każdej innej prefabrykowanej budowli łukowej. Utwardzone miejsce przeznaczone na montaż (płyta betonowa, płytu drogowe, plac asfaltowy), musi być wcześniej przygotowane. Przęsła łukowe każdej  hali, konektory i ściany szczytowe, to precyzyjnie wykonane, prefabrykowane panele, przygotowane do montażu za pomocą śrub i rygli (dostarczanych w komplecie na plac budowy). Montaż jest tak prosty, że wielu klientów składa hale samodzielnie, by ograniczyć koszty inwestycji.

 


Prefabrykowane samonośne hale łukowe - produkcja hal łukowych TG Buildings, linia produkcyjna hal.

PRODUKCJA HAL ŁUKOWYCH TG BUILDINGS


Prefabrykowane samonośne hale łukowe - produkcja hal łukowych TG Buildings, kontrola jakości każdej wyprodukowanej hali.

WYPRODUKOWANE HALE TG BUILDINGS


Prefabrykowane samonośne hale łukowe - produkcja hal łukowych TG Buildings, przygotowane do wysyłki palety z halami łukowymi.

HALE ŁUKOWE PRZYGOTOWANE DO SPEDYCJI


 

 

Projekt

Projekt konstrukcyjny każdej sprzedawanej prefabrykowanej budowli, jest zawarty w cenie hali łukowej. Szerzej o aspektach prawnych związanych z halami łukowymi.

 

 

Fundamenty 

 

Hale łukowe TG Buildings nie wymagają zagłębionych fundamentów. Wystarczającym jest montaż na płytach drogowych, lub betonowej podwalinie w formie płyty wykonanej pod obrysem łuków. Do posadowienia na płaskich powierzchniach potrzebne jest zastosowanie konektorów montażowych stanowiących jeden z akcesoriów hal.

 

Przęsła łukowe montowane są do podwaliny za pomocą śrub i można je postawić na dowolnej utwardzonej powierzchni, zdolnej przenieść obciążenia statyczne obiektu.

  

 

 

 

 

 

Prefabrykowane samonośne hale łukowe - hala łukowa może być zmontowana na płytach drogowych. Nie wymaga fundamentów.

HALA ŁUKOWA ZMONTOWANA NA PŁYTACH DROGOWYCH

Ocieplenie hal  łukowych

 

Prefabrykowane hale można izolować termicznie metodą natryskową od wewnątrz, dwukomponentową pianką poliuretanową. Rekomendujemy taki sposób ocieplania. Pianka PUR tworzy hydrofobową powłokę o dużym oporze cieplnym i usztywnia powłokę.

 

Można powiedzieć, iż tworzy się „otwarta płyta warstwowa” analogiczna do płyt obornickich, z tym że o kształcie łukowym i pozbawiona wewnętrznej warstwy blachy.  

 

 

 

 

 

 

Prefabrykowane samonośne hale łukowe - każda hala łukowa może być ocieplona metodą natrysku pianki poliuretanowej.

NATRYSK OCIEPLENIA NA ŁUKI HALI

 

Możliwa jest także standardowa izolacją z wełny mineralnej, mocowanej od wewnątrz do paneli. Wykorzystuje się wtedy te same śruby montażowe, którymi są skręcone łuki. Taka izolacja nie nadaje się do budowli narażonych na działanie pary wodnej, ponieważ nie jest możliwa całkowita paroizolacja warstwy ocieplenia.

 

Niskie koszty utrzymania hali

Wszystkie hale łukowe są w całości wyprodukowane z blachy pokrytej alucynkiem (stopem aluminium i cynku) i nie wymagają odnawiania powłoki antykorozyjnej ani malowania, przez cały okres eksploatacji. Wewnętrzne powierzchnie są pozbawione belek czy kratownic. Nie gromadzą kurzu i brudu. Zanieczyszczenia zewnętrzne hali można łatwo zmyć zwykłymi środkami czyszczącymi.

 

Brak rynien i instalacji zewnętrznych

Samonośne hale łukowe nie mają rynien, rur spustowych ani innych kłopotliwych instalacji zewnętrznych. Do skutecznego odprowadzenia wód opadowych wystarcza wykonanie drenażu opaskowego. Woda deszczowa może być także odprowadzana bezpośrednio na skanalizowany plac, kiedy obiekt stoi na utwardzonym – betonowym lub asfaltowym – podłożu.